מנעולן לרכב

האפשרויות המובילות בימינו למערכות נעילה לרכב כוללות:

קודן לנעילת הרכב בשילוב מפתחות לרכב – פתרון מיגון רכבים זה כולל קודן, המאפשר בהקשת צירוף מספרי ייחודי לנטרל את האזעקה. מפתחות לרכבים במקרה זה פועלים כמו מפתח רגיל לדלת. השינונים של המפתח משמשים כטביעת אצבע ייחודית למערכת הפינים בתוך הצילינדר של הסוויץ', האחראי על ההתנעה. מדובר בפתרון מיגון סטנדרטי המספק הגנה כפולה לרכב, מכאנית ואלקטרונית.

אימובילייזר בשילוב מפתחות לרכב – פתרון מיגון רכבים זה משלב אימובילייזר, שמבצע למעשה ניתוק במערכת אחת או יותר מבין המערכות האחראיות להתנעת הרכב. אימובילייזר יוצר מעגל חשמלי עוקף למערכת החשמלית של ההתנעה לבדה או ייצור מעקף נוסף למערכת החשמלית של אספקת הבנזין למנוע. הניתוק הכפול מומלץ, מאחר שהוא מוסיף לנו מעטפת מיגון נוספת בפני פריצת רכבים. מערכת האימובילייזר פקד הפועל דרך שלט ייחודי אשר באמצעות קוד הידוע לבעל הרכב או באמצעות נקודת עגינה בתוך הרכב או באמצעות תדר ייחודי מנטרלת את האימובילייזר. גם כאן מפתחות לרכבים מתפקדים כמו בצילינדר ביתי ובאמצעות התאמה מכאנית בין הפינים בצילינדר לבין טביעת השיניים של המפתחות לרכב ניתן לבצע התנעה.

פתרון זה נותן לנו למעשה שילוב של מיגון מכאני יחד עם מיגון חשמלי בתוך מערכות הרכב יחד עם מיגון של קוד ייחודי בשלט. מנגנון מיגון זה נגד פריצת רכבים מספק דרגת מיגון גבוהה ומומלץ להשתמש בו.

שלט רכבים בשילוב מפתחות לרכב בעלי מנגנון אימובילייזר– פתרון מיגון רכבים זה משלב שלט רכבים, אשר הינו בעל תדר רדיו ייחודי, המנטרל את האזעקה, ומיגון באמצעות מפתחות לרכבים בעלי שלוש פעולות מיגון:

המפתחות לרכב מסוג זה ניתנים לשכפול אך ורק באמצעות מכשור ייעודי ויקר ערך של היצרן. הפעולה יכולה להיעשות אך ורק על ידי מורשים לכך.

המפתחות לרכב מתפקדים גם כאימובילייזר. כך רק הקוד המכאני "המוטבע" על המפתח יכול לנטרל את הניתוק החשמלי של המערכות ברכב. יש במנגנון זה יתרון גדול מאחר שאימובילייזר הנשען על קוד או תשדורת רדיו בלבד יותר קלים לעקיפה.

המפתחות לרכב מתפקדים כמפתח לכל דבר ומשחררים את הנעילה של הצילינדר באמצעות ההתאמה בין "ההטבעה" שעל המפתח לבין הפינים בצילינדר של הסוויץ'.

פתרון מיגון רכבים זה הינו המומלץ ביותר למניעת פריצת רכבים על ידי גורמים לא רצויים, ומספק הגנה אופטימאלית.

אובדן המפתחות לרכב – כאמור מפתחות לרכבים טרם נעלמו מהנוף, ולצערנו הרב מקרי אובדן מפתחות רכבים הינם עדיין שכיחים. הילד שיחק עם המפתחות, שכחנו את המפתחות ביציאה מפגישה ולא ניתן להשיגם, הרי לא חסרים סיפורים כאלו.

במקרים אלו אנו זקוקים לשיחזור מפתחות לרכב. מנעולן של IN&OUT מנעולים ייצור שחזור מקורי ומורשה של המפתחות לרכב. פעולת שיחזור מפתחות לרכבים תתבצע כמובן רק בהצגת מסמכי בעלות מקוריים על ידי בעל הרכב,

או במקרה של עסק באמצעות מסמכים של מיופה כוח מטעם בעל העסק.

שיכפול מפתחות לרכבים – יש לכם במשפחה מספר נהגים על אותו כלי רכב? בעסק שלכם יש מספר שליחים על אותו כלי רכב?

מומלץ ליצור מפתחות רזרביים. מומלץ שלכל נהג יהיה עותק משלו בכדי, שבמקרה הצורך לא "ניתקע" בלי רכב מאחר שאחד הנהגים שכח את המפתחות במקום כלשהו. פעולת שיכפול מפתחות לרכב מתבצעת על ידי מנעולן IN&OUT מורשה באמצעות ציוד מורשה על ידי יצרניות רכבים לצורך מטרה זו. שיכפול מתפתחות לרכב מתבצע רק בהצגת תעודות בעלות על כלי הרכב או בהצגת תעודת ייפוי כוח מטעם בעל הרכב.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here